email: biuro@fzz.org.pl
tel: (+48) (22) 628 73 75
Logo Forum Zwiazkow Zawodowych

Forum Związków Zawodowych

W dniu 6 października 2018 r. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu, odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru Związku Zawodowego ,,Kontra – 2000”. Uroczystą Mszę Świętą z tej okazji koncelebrował <strong>J.E. Ks. Bp Edward Frankowski</strong> – Biskup sandomierski. Przewodniczący Związku Zawodowego „Kontra – 2000” <strong>Kol Augustyn Stachowicz,</strong> wygłosił okazjonalną mowę, nawiązując do powstania związku, natomiast Sekretarz związku – <strong>Kol. Władysław Kozieł</strong> przewodniczył w poczcie sztandarowym.

Msza Święta i uroczystości połączone zostały z obchodzonym w roku bieżącym 20 – leciem powstania tej organizacji związkowej. W uroczystościach jubileuszu Związku oraz poświęceniu Sztandaru uczestniczyli: Pani Małgorzata Kulpa- OIP w Tarnobrzegu , Dyr. II LO w Chełmie – Pani Mariola Szynal,  Pani Aneta Walczyk i Pan Marcin Pawlak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bełchatowie, Pani Katarzyna Wryk z Banku Spółdzielczego w Tarnobrzegu, Pani Beata Gawęcka  – Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Łoniowie, Pani Barbara Deville – z Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach,  Pani  Joanna Korzunowicz i Pan Jerzy Wojciechowski z MPWiK w Lublinie oraz wielu innych członków Związku z Sandomierza. W uroczystościach uczestniczyli także z ramienia ZW FZZ województwa świętokrzyskiego – Andrzej Matysek – przewodniczący ZW oraz Adam Styś – przewodniczący ZP FZZ w Końskich – wraz z osobami towarzyszącymi. Z okazji Jubileuszu Związku oraz poświęcenia sztandaru, odczytany został także list okazjonalny od Dyrektora Huty Szkła NSG w Sandomierzu – <strong>Pana Ryszarda Jani</strong>.

Po uroczystościach kościelnych, w Katolickim Domu Kultury im. Św. Józefa odbył się pokaz tańca grupowego w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej w Łoniowie, a zaproszeni Goście wygłosili okazjonalne przemowy.
Po zakończeniu uroczystości poświęcenia Sztandaru zebrani przy wspaniałej, słonecznej pogodzie odbyli spacer po sandomierskiej Starówce.